תומי

תקווה ומשאבים יחדיו

עמותה למען ילדים אוטיסטים

 

עמותת תומי- תקוה ומשאבים יחדיו, היא אירגון שלא למטרות רווח. העמותה נוסדה על מנת לתת תקווה ומשאבים למשפחות של ילדים עם בעיות תקשורת קשות כגון אוטיזם ו -PDD .

עמותת תומי פועלת בשני מישורים נפרדים: מרכז המידע והעיון הפתוח לקהל ההורים הרחב; מרכז הטיפול ההתנהגותי המספק תוכנית עבודה התנהגותית המותאמת באופן אישי לכל ילד.

אוטיזם ו PDD פוגעות ומשפיעות על חיי הילד ומשפחתו באופן מהותי. קבלת האבחנה מהווה, פעמים רבות, נקודת משבר. אנו מאמינים כי אוטיזם אינו גזר דין מוות ואף לא מאסר עולם!

עם טיפול מוקדם ונכון, כל ילד יוכל להתקדם ולתפקד טוב יותר.

אוטיזם ו PDD הן הפרעות התפתחותיות הפוגעות בתחומי התפקוד המרכזיים תקשורת מילולית ולא מילולית, התנהגות, ומיומנויות חברתיות. ההפרעה יוצרת פער גדל והולך בין הילדים האוטיסטים לבין בני גילם. הילדים האוטיסטים מתקשים להבין תקשורת כלשהי, מגלים קושי ובלבול בקליטת מידע חושי, ונמנעים, בדרגות שונות, מבני אדם ומן העולם הסובב אותם. הם נוטים לעסוק יתר על המידה בפעילויות וחפצים, אשר מפריעים להתפתחות של יכולות משחק נורמליות. הם מראים מעט מאוד עניין בילדים אחרים ונוטים לא ללמוד מחיקוי של הסובבים אותם. ללא טיפול, רבים מן הילדים לא משיגים תפקוד חברתי ויומיומי נורמלי, אינם מפתחים יכולת דיבור והבנה טובה של שפה, ועשויים להיוותר תלויים בסביבתם כל חייהם.

בחירת הטיפול המתאים צריכה להתאים לצרכיו ויכולותיו של כל ילד וילד באופן אישי.

קל יותר לקבל את ההחלטה הנכונה עבור הילד כאשר בידי ההורים המידע המרבי הנחוץ, לגבי האפשרויות השונות העומדות בפניהם ומשמעותן.

מרכז המידע של עמותת תומי

במרכז המידע מרוכז חומר עיוני בנושא אוטיזם, PDD, ונושאים נלווים וקשורים.

 

מרכז הטיפול של עמותת תומי

לאלו מן ההורים המעונינים בטיפול התנהגותי עבור ילדם, מספקת עמותת תומי תכנית התנהגותית אינטנסיבית, המותאמת באופן אישי לכל ילד. התכנית היא תכנית ביתית, במסגרת

של "אחד על אחד". הטיפול מבוסס על עקרונות התנהגותיים של חיזוק התנהגויות רצויות ולימוד כל המיומנויות הנדרשות החסרות לילד. מטרה זו מושגת על ידי פירוק של כל התנהגות מורכבת ליחידות קטנות וקלות יותר ללמידה, ובשלבים הבנויים זה על זה ויחד משלימים את המיומנויות הנדרשות.

לכל ילד מורכב צוות מטפלים על ידי מנחה התכנית. הצוות מאומן, מפוקח ומונחה באופן שוטף על ידי המנחה. להורים תפקיד חשוב בהצלחת התכנית, בהיותם מי שמבלים עם הילד את מרב שעותיו ומכירים אותו טוב מכולם.

מטרות התכנית לבנות מיומנויות חסרות, להחליש התנהגויות לא מסתגלות, ללמד את הילד

ללמוד ולפתח את היכולת והרצון לתקשר וליצור קשר עם הסביבה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עמותת תומי- תקווה ומשאבים יחדיו

אחימאיר 10/24 תל- אביב 69494

טלפון: 6437398 - 03